ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4891466
*
nr 489 1466
Spegel
Förgylld, höjd: 160 (nyproduktion)
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 oktober 2007
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/10 23:20:40
1
1.000 kr
7/10 23:37:15
2
1.300 kr
8/10 00:35:33
1
1.200 kr
8/10 00:35:54
1
1.400 kr
8/10 00:37:10
1
1.500 kr
8/10 13:01:46
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 489 1466
Spegel
Förgylld, höjd: 160 (nyproduktion)
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 oktober 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/10 23:20:40 | 1 | 1.000 kr |
7/10 23:37:15 | 2 | 1.300 kr |
8/10 00:35:33 | 1 | 1.200 kr |
8/10 00:35:54 | 1 | 1.400 kr |
8/10 00:37:10 | 1 | 1.500 kr |
8/10 13:01:46 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02